Tule keemiat õppima!
Keemiat saab õppida ühisõppekavas Füüsika, keemia ja materjaliteadus
Tutvu õppekavaga
Esimese kursuse alusmoodulid annavad hea stardipaku edasisteks süvendatud keemiaõpinguteks alates teisest kursusest. Sealt leiad nii matemaatika, füüsika, materjaliteaduse kui ka keemia baaskursuse.
Tule keemiat õppima, kui Sind huvitab:
- miks ja kuidas protsessid toimuvad ning kuidas neid meie kasuks tööle panna;
- kuidas valmistada materjale väga erinevaks otstarbeks, alustades implantaatidega inimorganismide tarbeks ning lõpetades kütuseelementidega;
- kuidas sünteesida uusi aineid;
- kuidas vähendada inimtegevuse mõju loodusele
- kuidas ennustada ainete omadusi arvutiprogrammide abil
Kuhu tööle?
Eesti Keemistööstuste Liit pakub informatsiooni, mida Eestis keemia alal tehakse.
Tartu Ülikoolis hariduse saanud keemikuid leiab tehastes, ettevõtetes ja laboratooriumides, teadusasutustes ja koolides, kohalikes omavalitsustes ja mujalgi.
Keemias bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanuid on hea meelega võetud edasi õppima maailma tuntumatesse ülikoolidesse, pärast doktorikraadi kaitsmist aga ka järeldoktoriõppesse ning tööle. Sinust võib saada oluline liige meditsiini, bioloogia, keskkonnakaitse jne meeskonnas.
Ka materjaliteadusele spetsialiseeruvad üliõpilased (kuid miks mitte ka füüsikatudengid?) saavad oma bakalaureusetöö teha keemia instituudis.
Üliõpilased saavad tuttavaks teaduslaboratooriumidega Chemicumi kõrgematel korrustel. Seal leidub igasugust aparatuuri, ka sellist, mis on kogu maailmas unikaalne. Nende aparaatide abil uurivad keemikud superhappeid ja -aluseid; töötavad välja uusi materjale kütuseelementide ja superkondensaatorite tarbeks, aga ka aineid uute ravimite tootmiseks; analüüsivad erinevate materjalide koostist ja uurivad, kuidas puhastusseadmeid paremini tööle panna; sünteesivad orgaanilisi ühendeid mitmeks otstarbeks. Mõnikord on aga enne katsetamist mõistlik hoopis arvuti abiga kindlaks teha, milline üldse võiks olla sobiv materjal.
Vaata, mida meenutab vilistlane Joosep Poom oma ülikooliõpingutest.
Näide teaduse ja spordi ühendamisest - loe intervjuud vilistlane Ivar Kruusenbergiga.
Loe ka vilistlase Armin Sepaga tehtud intervjuud ajakirjas UT.
Vaata ka Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Seltsi tegemisi.