Naissoost tippteadlaste portaali AcademiaNet lisandub seitse Tartu Ülikooli teadlast

Eesti Teadusagentuur esitas naissoost tippteadlaste portaali AcademiaNet 48 Eesti teadlase nimed, kellest seitse on Tartu Ülikoolist.

Portaal aitab suurendada naisteadlaste rahvusvahelist tuntust ning on teadlastele ja teadusasutusele praktiline abivahend leidmaks sobivaid projektipartnereid, ürituste esinejaid jne.

Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson ütles: „Kuigi üha enam on märgata naisi nii otsustuskogudes kui ka tippjuhtide hulgas, on veel palju arenguruumi, et nad saaksid teaduse edendamises meestega samaväärselt kaasa lüüa. AcademiaNeti portaal on suurepärane võimalus suurendada meie tublide naisteadlaste üleilmset nähtavust.“

Portaali jõuab Eesti naisteadlaste paremik vaid teadusagentuuri nominatsiooni kaudu. AcademiaNeti lisanduvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise kvalifikatsiooniga ja iseseisva uurimisrühma juhi kogemusega. Lisaks lähtutakse kandidaatide esitamisel teadlaste edukusest riiklike rühmagrantide taotlemisel ja positiivselt evalveeritud teadusasutuste ettepanekutest.

AcademiaNet on alates 2010. aastast avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Šveitsi Riikliku Teadusfondi hallatavas portaalis on esindatud rohkem kui 3100 teadlast üle kogu maailma. Teadusagentuur esitas Eesti esimesed 18 nominenti 2018. aastal.

AcademiaNeti portaali lisanduvad järgmised Tartu Ülikooli teadlased:

• Annika Reintam Blaser, anestesioloogia ja intensiivravi teadur
  • Ene Kõresaar, etnoloogia kaasprofessor
  • Irina Paert, kirikuloo kaasprofessor
  • Krista Jaakson, juhtimise teadur
  • Kristiina Tambets, populatsioonigeneetika kaasprofessor
  • Luule Epner, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna emeriitdotsent
  • Signe Vahur, analüütilise ja füüsikalise keemia teadur

Lisateave: Loone Vilumaa, Eesti Teadusagentuuri analüütik, 730 0377, loone.vilumaa@etag.ee