Riik tunnustas Tartu ülikooli professorit aasta õppejõu tiitliga

Nädalavahetusel toimunud „Eestimaa õpib ja tänab“ auhinnagalal andis haridus- ja teadusministeerium esimest korda välja tiitli „Aasta õppejõud“, millega tunnustati Tartu ülikooli analüütilise keemia professorit Ivo Leitot.

Professor Leito endised ja tänased üliõpilased kirjeldavad teda kui fenomenaalset õppejõudu, kelle edu põhineb nii jäägitul pühendumusel kui ka süsteemsel teaduslikul lähenemisviisil. Üliõpilased hindavad tema oskust ja kirge keerulisi asju lihtsalt lahti seletada. Tema loengud on alati interaktiivsed ja neis on võimatu mitte kaasa töötada.

Professor Leito õpetamismeisterlikkusest annab tunnistust ka see, et ta on kaks korda valitud Tartu ülikooli realia et naturalia valdkonna aasta õppejõuks. 2015. aastal valisid keemiatudengid ta ka aasta parimaks keemiaõppejõuks.

Laureaat paistab silma innovatiivsete õpimeetodite kasutamise poolest, millest kõige erakordsem ja mastaapsem on mõõtemääramatuse hindamine keemilises analüüsis. Sellel kursusel osales käesoleval aastal 480 õppurit 70 riigist. See kursus nimetati ka „aasta e-kursuseks“.

Suureks kordaminekuks on Ivo Leito ellu kutsutud rahvusvaheline analüütilise keemia õppekava, millele esimesena ja seni ainsana Eestis õnnestus Euroopa Komisjonilt saada mainekas Erasmus Mundus staatus ja sellega kaasnev rahastus.

Ivo Leito suudab õppetööga samaväärselt panustada ka teadusesse. Tema juhitud teadusgrupp on maailma absoluutses tipus superhapete ja superaluste keemia ning keemiametroloogia alal.

Auhinda vastu võttes tänas Leito analüütilise keemia õppetooli kollektiivi, oma peret ja üle kõige kõiki suurepäraseid tudengeid, keda on võimalus olnud õpetada.

Leito on pälvinud EV Presidendi kultuurirahastu noore teadlase preemia ja Eesti riikliku teaduspreemia. Teadustööski on Ivo Leito jaoks esmatähtis järeltuleva põlvkonna kasvatamine: edukast õppetegevusest doktoriõppes annab tunnistust tema juhendamisel ja kaasjuhendamisel kaitsnud doktorantide suur arv: neliteist.

„Eestimaa õpib ja tänab“ auhinnagalat korraldasid haridus- ja teadusministeerium, Eesti haridustöötajate liit ja SA Innove.

Loe tiitli kohta lähemalt haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja