Sajad noored stardivad inspiratsiooniüritusel oma ideid arendama

Kõik suured asjad saavad alguse ideest. Sageli annab ühe inimese peas kasvama läinud ideele arenguhüppe ühtse visiooniga toetav meeskond. 22. septembril kogunevad ideedest tulvil üliõpilased Athena keskusesse TÜ ideelabori ja Ajujahi koostöös sündinud inspiratsiooniüritusele „Ideede Raju. 100 ideed, mis muudavad maailma“, mida möödunud hooajal saatis suur menu ja tänaseks praktikas rakendatud ideede sünd. Kõik huvilised on oodatud osalema, registreerudes ideelabori lehel.

Ideede Raju on maailmakohviku formaadis toimuv inspiratsiooniüritus, kus enam kui kahekümnes teemalauas toimuvaid arutelusid veavad eest ettevõtjad ning start-up-maailmas kogenud mentorid. Inspireerivate lugudega astuvad üles Contriberi asutaja ja Tartu start-up-kommuuni üks eestvedajatest Rein Lemberpuu ning idufirma Shipitwise turundusjuht Sander Gansen. Arutelusid juhivad SportID, MediHubi, 3D Creationisti, Tebo jt idufirmade loojad.

Ürituse eesmärk on luua inspireeriv keskkond, kus noored saavad turvalises õhkkonnas oma ideede üle arutleda ning mõelda erinevaid arendusvõimalusi nende teostamiseks. „Sündmuse parim võimalik tulem on see, et iga osaleja tunnetab, et tal on olemas kõik ressursid maailma muutmiseks, et ükski idee pole algfaasis hea ega halb, kõige olulisem on ettevõtlik vaim: leida endale mõttekaaslaseid, panna end proovile ja idee ellu viia,” selgitas TÜ ideelabori juht Maret Ahonen.

Veebruaris esimest korda toimunud Ideede Raju üks säravamaid edulugusid on üürikuulutuste portaal KONKU, mille taga seisavad Tartu ülikooli üliõpilased Joonas Põder ja Karl-Sander Erss. Peale Ideede Rajul osalemist läbisid noormehed TÜ ideelabori eelinkubatsiooni programmi, saavutasid esikoha äriideede võistlusel Kaleidoskoop ning osalesid rahvusvahelises projektis „Network Globally, Act Locally“, kus võitsid teise koha ning 2000 dollarit oma idee arendamiseks.

„Ideede Rajul oli palju entusiastlikke inimesi erinevate põnevate ideedega,“ kiitis Põder. „Kõnelejad suutsid rahvast tegutsema inspireerida, kõik osalejaid said kaasa rääkida ja hiljem oma ideid suurele auditooriumile esitleda. Saime sealt start-up-vaimsuse ja motivatsiooni midagi ära teha – kuulatud esinejad olid inspireerivad ja tekkinud ideed kinnistasid usku, et kõik polegi veel ära tehtud.“

Ideede Raju on avaüritus TÜ ideelabori STARTER eelinkubatsiooni programmile, kus tudengid arendavad oma äriideed ühe semestri jooksul reaalseks ärimudeliks. Programmi on kaasatud mentorid ja ettevõtjad, kes korraldavad praktilisi töötube ning pakuvad tiimidele individuaalset nõustamist. Parimad meeskonnad saavad autasustatud projekti- ja äriideede võistlusel Kaleidoskoop, mis sel aastal toimub suurejoonelise sTARTUp Day ärifestivali raames.

Ideede Raju toimub 22. septembril kell 16 Athena keskuses. Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine ideelabori kodulehel http://ideelabor.ut.ee/kalender/ideede-raju

Ideede Raju läbiviimist toetab Euroopa sotsiaalfond.

Vaata salvestust UTTVst

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2123673","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht
maret.ahonen@ut.ee