#InMemoriam
Emeriitprofessor Toomas Tenno

IN MEMORIAM. Emeriitprofessor Toomas Tenno (28.04.1940–08.06.2022)

#teadus
Ester Oras portree_autor Andres Tennus

Tartu Ülikooli arheokeemik Ester Oras pälvis programmi „Naised teaduses“ stipendiumi

08.06.2022
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Tartu Ülikooli ja Kopenhaageni Ülikooli teadlased kirjeldasid teoreetiliselt ideaalset elektrokatalüüsi protsessi, mis võimaldaks kahekordistada energia muundamise- ja salvestamise seadmete tõhusust.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võistlesid omavahel 97 õpilast 9.–12. klassidest.
  • #olümpiaadid
  • #teaduskool
  • #kooliõpilasele
  • #õppimine
  • pressiteade
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • uudis
Oma kogemusi ettevõtluse teekonnal jagasid intervjuu käigus Kadri-Ann Mägile Silklytics OÜ asutajad keemik Hanno Evard ja molekulaarbioloog Airiin Laaneväli.
  • uudis
Tänavu Tartu Ülikooli teadusteo auhinnaga pärjatud arheoloogia kaasprofessor ning analüütilise ja füüsikalise keemia teadur Mari Tõrv põimib oma töös eri teadusvaldkondade võimalusi.
  • meist mujal
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ühiskonnale
  • #ülikoolist
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • #tunnustamine
  • pressiteade
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste hulgast Tartu Ülikooli 2023. aasta õppejõud.
  • #tunnustamine
  • uudis
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Arheokeemik Ester Oras jagas „Naised teaduses“ teemanädala puhul oma kogemust teadlasena.
  • uudis
Biokeemik Anni Allikalt jagas „Naised teaduses“ teemanädala puhul oma kogemust teadlasena.
  • uudis
Bioorgaanilise keemia teadur Maris-Johanna Tahk jagas „Naised teaduses“ teemanädala puhul oma kogemust teadlasena.
  • uudis
Füüsikalise keemia teadur Liis Siinor jagas „Naised teaduses“ teemanädala puhul oma kogemust teadlasena.
  • uudis
Füüsika ja elektrokeemia kaasprofessor Karmen Lust jagas „Naised teaduses“ teemanädala puhul oma kogemusi teadlasena.